Sprawozdanie z VI posiedzenia PRD

W niedzielę, 6 października 2013 roku odbyło się VI Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w składzie regulaminowym pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Kazimierza Hary. W posiedzeniu wziął również udział nowy wikariusz naszej Parafii ks. Rafał Kusiak.

Uczestniczyli w nim również zaproszeni Goście, w tym Panowie Sołtysi z miejscowości Cząstków, Serwis i Rudki oraz Pracownicy związani z Parafią w Rudkach.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą. W pierwszej części miało ono charakter duszpastersko – informacyjny. Ważne informacje dotyczące spraw związanych z funkcjonowaniem Parafii zostały przekazane przez ks. Proboszcza i są już zamieszczone w gablocie przy wejściu do Kościoła oraz na stronie internetowej Parafii, nie mniej jednak należy tu wspomnieć o trzech sprawach bardzo ważnych dla Parafian:
1. Dzień papieski oprócz najbliższej niedzieli obchodzony będzie w naszym kościele parafialnym 18 października (piątek) 2013 roku. Uroczysty program przygotowują Uczniowie i Nauczyciele z Zespołu Szkół oraz z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rudkach. Zostanie on przedstawiony po Mszy wieczorowej o godz. 18.45.
2. W Uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych na stary cmentarz, zaś we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych po Mszy św. o godz. 9.00 – procesja na nowy cmentarz
3. Uroczysta Msza Święta dniu Święta Narodowego zostanie odprawiona 11 listopada 2013 roku o godz. 11.30.

Ponadto w październiku, miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej wśród dzieci naszej parafii został ogłoszony konkurs na Najpiękniejszy Różaniec. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27 X 2013 r. po Mszy św. o godz. 9.00. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

W okresie Adwentu, podobnie jak w ubiegłych latach można będzie wylosować serduszko z choinki i zrobić prezent bożonarodzeniowy dla wybranego dziecka.

W części drugiej spotkania rozmawiano o sprawach bardziej przyziemnych i było to rozliczenie tego co zostało zrobione. I tak wg kolejności:
1. Zastosowanie nowego i oszczędnego oświetlenia wokół i wewnątrz Kościoła.
2. Naprawa bram i furtek przy Kościele i Starym Cmentarzu – wraz z konserwacją przęseł płotu.
3. Zabiegi konserwacyjne zieleni wokół naszego Kościoła.
4. Uzyskania aktu notarialnego na działki wokół Nowego Cmentarza.
5. Przeprowadzono renowację ławek kościelnych i drzwi zewnętrznych.
6. Naprawiono mur przy schodach wejściowych do Kościoła.
7. Strona internetowa naszej Parafii została poprawiona i dostosowana do obowiązujących standardów. W chwili obecnej opiekunem Strony jest ks. Rafał.
8. Remont organów rozpocznie się po 15 listopada. Zakres prac jest bardzo szeroki: m.in.: wymiana mieszków organowych (ok. 1 tysiąca), wiatrownicy, regeneracja 13 głosów organowych. Prace zostaną zakończone do 20 grudnia.

Składamy podziękowania:

– Rodzicom Dzieci Komunijnych za dbanie o zieleń wokół Kościoła.

– Wszystkim, którzy uczestniczyli w pracach na rzecz naszej Parafii.

– Darczyńcom przekazującym środki finansowe na utrzymanie parafii, czy też materiały do wykonania różnych prac.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej zakończono modlitwą, polecając Bogu wszystkie inicjatywy parafialne oraz śp. Adama Kwiatkowskiego – byłego kościelnego, który zmarł we wrześniu 2013 r.

Michał Warchalewski
Przewodniczący
Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *